NONE

ΡΟΗ:

latest

Ισοπαλία για Άρη και Εργοτέλη

Οι Ζίγκι Μπαντιμπανγκά και Ανδρέας Τάτος ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές στο “Παγκρήτιο”, στο εκπληκτικό ματς του Εργοτέλη κόντρα στον...

Οι Ζίγκι Μπαντιμπανγκά και Ανδρέας Τάτος ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές στο “Παγκρήτιο”, στο εκπληκτικό ματς του Εργοτέλη κόντρα στον Αρη (3-3), στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ λίγκα.
Ο Εργοτέλης προηγήθηκε 2-0 με τα γκολ των Μπαντιμπανγκά (62″) και Πελέ (65″) και ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς έριξε στο ματς τον Τάτο στο 68″ και τον δικαίωσε απόλυτα. Στην πρώτη επαφή του με την μπάλα μείωσε στο 69ο λεπτό μ” εκπληκτικό σουτ, “σέρβιρε” την ισοφάριση στον Νταμαρλή στο 71″ και στο 80″ έκανε την ολική ανατροπή με το δεύτερο προσωπικό γκολ του (3-2). Ολα έδειχναν νίκη του Αρη, αλλά ο Μπαντιμπαγκά είχε διαφορετική άποψη και στις καθυστερήσεις (94″) ισοφάρισε στο τελικό 3-3.